FM WhatsApp İndir v9.98

FM WhatsApp İndir. Bu yazımda sizlere FM WhatsApp indirme ve özelliklerinden bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi şu anda dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp Messenger‘dir. Bunun birçok nedeni var ama bu başka bir yazının konusu.

WhatsApp Messenger’ın milyonlarca kullanıcısı vardır ama WhatsApp modlarının da birçok kendine özgü kullanıcısı var. Bu modlardan biri de FM WhatsApp‘tır. FM WhatsApp, Hintli bir geliştirici olan Fouad Moktad tarafından oluşturuldu.

Oluşturulmasından kısa bir süre sonra çok sayıda kullanıcıyı toplamayı başaran FM WhatsApp, hem yenilik hem de güvenilirlik açısından kullanıcılarının sevgisini kazanmıştır. FM WhatsApp ile ilgili talimatları ve diğer bilgileri okumak istemiyorsanız sayfanın en altındaki ‘İNDİR’ butonuna tıklayarak FM WhatsApp indirebilirsiniz.

FM WhatsApp indirme talimatları:

 1. FM WhatsApp indirebilmeniz için telefonunuzun en az Android 5.1 sürümü olması gerekiyor.
 2. Telefonunuzda en az 100mb boş alan olmalıdır.
 3. FM WhatsApp indirmek için resmi WhatsApp’ı (varsa) telefonunuzdan kaldırmanız gerekmez . Her ikisini de ayrı numaralarla tek bir telefonda kullanabilirsiniz. Resmi WhatsApp yerine FM WhatsApp kullanacaksanız (yani eğer 1 telefon numaranız varsa), FM WhatsApp yerine Fouad WhatsApp indirmenizi öneririm.
 4. Sayfanın bir az alt kısmında yer alan ‘İNDİR’ butonuna tıklıyorsunuz (reklam gelirse reklamı kapatıp tekrar tıklayın) ve açılan sonraki indirme sayfasında tekrar ‘İNDİR’ butonuna tıklayıp fm whatsapp apk dosyasını indirin.
 5. Ardından indirdiğiniz fm whatsapp apk dosyasına tıklayıp (bulamıyorsanız İndirilenler klasörüne bakın) ve uygulamayı kurun.
 6. Kurulum sırasında Bilinmeyen Kaynaklar izni sorulursa , izni etkinleştirin, telefonda geri düğmesine tıklayın ve kuruluma devam edin.

Neden FM WhatsApp?

Biraz önce de söylediğim gibi FM WhatsApp yenilik anlamında kullanıcıların sevgisini kazanmış durumda. Bunun nedeni, geliştirici Fouad Moktad’ın FM WhatsApp‘ı ihmal etmemesi, WhatsApp Messenger’ın en son sürümüne zamanında güncellemesi, yeni mod özellikleri eklemesi ve zamanında hataları düzeltmesidir.

Örneğin WhatsApp Plus‘ın geliştiricisi Alex Mods’un yukarıda saydıklarıma biraz kayıtsız kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdi FM WhatsApp indirmeden önce bazı temel özelliklere bir göz atalım.

Uygulamanın bazı özellikleri:

 • Durumları görüntülediğini gizle
 • Silinen durumları görüntüle
 • Herkesten silinen mesajları görün
 • WhatsApp’ı uçak moduna alın
 • İstediğiniz kişinin mesajlarını gizle
 • Çevrimiçi olan kişileri görün
 • Son görülmeyi gizle
 • Mavi tiki ve ikinci tiki gizle

Ve bunun gibi daha bir çok özellik…

FM WhatsApp Güncelleme:

Tüm mod uygulamaları gibi, FM WhatsApp‘ın da zaman zaman güncellenmesi gerekiyor. FM WhatsApp‘ın yeni bir sürümü hazır olduğunda uygulama bize bir bildirim gönderiyor ve bu bildirim sayesinde yeni bir sürümün olduğunu biliyoruz. Bu bildirim geldiğinde hemen FM WhatsApp‘ı güncellemek şart değildir.

Çünkü uygulama yaklaşık 10-20 (bazen daha fazla) gün daha çalışacaktır. Ancak FM WhatsApp‘ın yeni sürümünü indirmeyi ihmal etmemekt de fayda var. Gecikirseniz mesajlarınız silinebilir. Bildirim geldikten birkaç saat veya birkaç gün sonra bu sayfayı tekrar ziyaret edin.

Eski sürümünüz örneğin v9.35 ise ve sayfanın üst kısmında örneğin v9.45 ise siteye yeni bir sürüm yüklenmiştir demektir. Yeni sürümü, daha önce indirdiğiniz şekilde İNDİR düğmesinden indire bilirsiniz. FM WhatsApp indirildikten sonra üzerine tıklayarak kurun.

Bunu yaparken eski sürümü silmeyin. Silerseniz, mesajlarınız sonsuza kadar silinir. İşte bu kadar, FM WhatsApp güncelleme işlemi bitti. Yeni sürümdeki değişiklikleri görmek için sayfayı yukarı kaydırın.

FM WhatsApp yeni sürüm v9.98 için değişiklik günlüğü:

Daha fazla Yasaklama karşıtı koruma eklendi
Bazı kullanıcılar için 1 saatlik yasaklanma sorunu düzeltildi.

FM WhatsApp hakkında sık sorulan sorular:

Soru: FM WhatsApp indiremiyorum. Nasıl indiririm?

Cevap: Bu, aldığım en yaygın sorulardan biri. Kullanıcının bu soruda neden FM WhatsApp indiremediğini bilmiyorum . Bunun birçok nedeni olabilir. Bu sebeple kullanıcının FM WhatsApp indirmesini engelleyebilecek bazı sebepleri aşağıda yazıyorum .

 1. Öncelikle FM WhatsApp indirmek için bu sayfanın en üst kısımlarında yazdığım talimatları okuyun .
 2. İnternet tarayıcınız eski bir sürüme sahip olabilir ve bu durum internet tarayıcısında bazı hatalara neden olabilir. Lütfen Play Market’in sağ üst köşesindeki profilinize tıklayıp ‘uygulamaları ve cihazı yönet’i seçerek internet tarayıcınızı (Chrome, Opera, Firefox vb.) (varsa) güncelleyin.
 3. İnternet hızınız çok yavaş olabilir.
 4. Telefonunuzda yeterli hafıza olmayabilir. Yaklaşık 100mb boş hafıza alanına ihtiyacınız var. Lütfen hafızayı kontrol edin.
 5. Telefonun RAM’i (çalışma belleği) dolu olabilir. Lütfen RAM’i temizleyin ve açık uygulamaları kapatın (veya telefonu yeniden başlatın).

Soru: Google’da fm whatsapp aratıldığında birçok sürüm geliyor. Örneğin, sizin sitenizde v9.35, diğer sitelerde v17.3, başka bir sitede v21.10 vb. Bunlardan hangisi asıl FM WhatsApp‘tır?

Cevap: Sitemizde sadece FM WhatsApp değil, tüm modlar geliştiricilerin kendi resmi sitelerinden alınmıştır. Diğer (bazı) siteler, yalnızca daha fazla ziyaretçi çekmek için başlıklar yazar . Google’da bunun gibi birçok siteyle karşılaşa bilirsiniz. Lütfen sadece güvendiğiniz siteleri kullanın.

Soru: FM WhatsApp indirdidim. Yüklemek için apk dosyasına tıklıyorum ama bir süre sonra ‘uygulama yüklenmedi’ yazıyor. Nasıl yükleye bilirim?

Cevap: Bu soru da 1. soruda olduğu gibi kullanıcının neden FM WhatsApp yükleyemediği bilinmiyor. Bu nedenle, bu hataya (uygulama yüklenmedi) neden olabilecek nedenlerden bazılarını aşağıda yazıyorum.

 1. Her şeyden önce, yukarıdaki FM WhatsApp indirme ile ilgili talimatları okuduğunuzdan emin olun.
 2. Telefonunuzun Android sürümü 5.0’dan düşük olabilir. Lütfen bunu kontrol edin (kontrol etmek için buradaki talimatları izleyin).
 3. Telefonun hafızasında yeterli alan yok. Yaklaşık 50-100mb boş alan gereklidir. Belleği kontrol edin.
 4. Talimatlarda belirttiğim gibi apk dosyasını kurarken Bilinmeyen Kaynaklar’dan izin istenebilir. Belki de o izni açmadınız.
 5. Telefonun RAM’i dolu olabilir. Lütfen RAM’i temizleyin ve açık uygulamaları kapatın.

Soru: FM WhatsApp‘ta bazen mesajlar geç geliyor. Bunun nedeni nedir?

Cevap: Bu hatanın nedeni gizlilik ayarlarında bazı özellikleri açmış olmanızdır. Örneğin mavi tiki veya ikinci tiki gizlerseniz mesajlarınız gecikebilir. Bunu düzeltmenin tek yolu, bu özellikleri devre dışı bırakmaktır. Ne yazık ki, başka bir yol yok.

Yorum yapın