WhatsApp Aero İndir v9.82

WhatsApp Aero İndir. Bu yazıda sizlere WhatsApp Messenger-ın farklı özelliklerle donatılmış bir sürümünden bahsedeceğim. Mod WhatsApp kullanıcıları durmadan artıyor. Bunun sebebi mod uygulamaların kullanıcılara farklı özellikler sunmasıdır. Bildiğiniz üzere google-da arattığınızda birçok mod uygulamalar görebiliriz. Bu uygulamalardan biri de WhatsApp Aero‘dur. Şimdiden belirtmem gerekiyor ki, WhatsApp Aero yalnız Android cihazlara yüklenebilir. Merak etmeyin WhatsApp Aero indirmek, kurmak ve kullanmak için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur. Sayfanın bir az aşağı kısmında yazmış olduğum talimatları izleyerek sitemizden whatsapp aero apk indire bilirsiniz. Sitemizde birçok WhatsApp mod uygulamaları bulunmaktadır ve hepsi en son sürüme güncellenmiştir. Gelin şimdi WhatsApp Aero‘nun ne olduğuna bakalım.

WhatsApp Aero nedir?

WhatsApp Aero, türk geliştirici olan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilmektedir. WhatsApp Aero, Aero Mods ailesine aittir. Aero Mods ailesine ait tüm uygulamaları Hazar Bozkurt geliştirmektedir. WhatsApp Aero‘dan başka, bu aileye ait daha iki uygulama sitemizde mevcuttur. Bu uygulamalardan biri Insta Aero diğeri ise AeroWitter‘dır. Eğer dilerseniz bu uygulamalara da göz ata bilirsiniz. Gelelim bu yazının asıl konusu olan WhatsApp Aero’ya. WhatsApp Aero, şimdiki zamanda FMWhatsApp ile aynı özelliklere sahiptir. Ama WhatsApp Aero’nun kendine özel kullanıcıları vardır. Yeteri kadar kullanıcıya sahiptir. Eski modlardan biridir ve yeteri kadar mehşurdur. Eğer WhatsApp güncellemelerine ve mod özellik güncellemelerine zamanında sahip olmak istiyorsanız, WhatsApp Aero tam size göre bir uygulamadır. İsterseniz WhatsApp Aero indirmeden önce talimatları izleyelim.

WhatsApp Aero indirme için TALİMATLAR:

 1. Telefonunuz Android işletim sistemli olmalıdır.
 2. Gereken minimum Android sürümü 5.1
 3. Telefonunuzun belleğinde en az 100mb boş alan olmalıdır.
 4. WhatsApp Aero‘nun 3 paketi mevcuttur.
 5. com.wa, com.aero ve com.aerolla. com.wa resmi WhatsApp’ın yerine yüklenir (yani com.wa’yı kurmazdan önce, Play Market‘ten indirilen resmi WhatsApp-ı kaldırmanız gerekir. Dikkat: Tüm mesajlarınız silinecektir). com.aero ve com.aerolla paketleri ise resmi WhatsApp ile aynı telefonda 2’ci bir numarayla kullanıla bilir.
 6. Eğer com.wa versiyonunu indirirseniz Play Store’dan indirdiğiniz WhatsApp’ı kaldırın. Diğer versiyonlarda kaldırmanıza gerek yoktur.
 7. Sayfayı bir az yukarı kaydırın ve yeşil renkli ‘İNDİR’ butonuna tıklayın ve ileri sayfada ise simge seçimi yapın. Ardından ileri sayfada dilediğiniz versiyonun ‘İNDİR’ butonuna tıklayın ve whatsapp aero apk indirin.
 8. İndirdikten sonra whatsapp aero apk dosyasının üzerine tıklayıp yükleyin. Yüklenirken Bilinmeyen Kaynaklar-dan izin istenirse izin verin ve yüklemeye devam edin.

WhatsApp Aero için TEMEL ÖZELLİKLER:

 • Arayüzün renklerini veya yazı tiplerinin boyutunu kendi isteğinize göre değiştire bilirsiniz.
 • Herkesten silinen mesajları görebilirsiniz.
 • Türkçe dil seçeneği mevcuttur.
 • Durumları qalerinize indire bilirsiniz.
 • Online olan kişileri görebilirsiniz.
 • Farklı temalar yükleye bilirsiniz.
 • Son görülmenizi dondura bilirsiniz.
 • Mesajı okuduğunuzda, kişiler ve grup için mavi tiki gizleyebilirsiniz.
 • Sizi kimlerin arayabileceğine karar verebilirsiniz.
 • Durumlara baktığınızı gizleye bilirsiniz.
 • Bir mesaj yazarken, kişilerde ve grupta yazmayı gizleyebilirsiniz.
 • WhatsApp-ı uçak moduna alabilirsiniz.
 • İstediğiniz kişinin konuşmalarını gizleye bilirsiniz.

YouTube kanalıma buradan Abone olabilirsiniz. Teşekkürler!

WhasApp Aero güncelleme:

WhatsApp Aero‘ya güncelleme geldiğinde yeniden bu sayfayı ziyaret ederek whatsapp aero yeni sürüm indire bilirsiniz. Güncelleme bildirimi geldiğinden birkaç saat veya birkaç gün sonra bu sayfayı yeniden ziyaret edin. Merak etmeyin, güncelleme bildirimi geldiği anda WhatsApp Aero‘yu güncellemeniz şart değil. Uygulama 1-2 hafta (bazen daha uzun) daha çalışabilir. WhatsApp Aero yeni sürümü yukarıda bulunan talimatları izleyerek, ilk defa indirdiğiniz gibi indireceksiniz. Indirdikten sonra whatsapp aero apk dosyasını kurun. Kurmadan önce eski sürümü kaldırmayın. Eğer kaldırırsanız mesajlarınız sonsuzadek silinebilir. Lütfen başka bir sorunuz olursa, aşağıdan yorum yaparak sormaktan çekinmeyin.

WhatsApp Aero son sürüm v9.82’de yapılan değişiklikler:

[Düzeltildi] Bazı sohbetlerde/gruplarda rastgele çökme.

WhatsApp Aero hakkında en sık sorulan sorular ve cevapları:

Soru: WhatsApp Aero indiremiyorum. Nasıl indirebilirim?

Cevap: Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Çünki bu soruda kullanıcının hangi hatalarla karşılaştığını bilmiyorum. Ama bazı temel sebeplerini aşağıya yazıyorum.

 1. Telefonun belleğinde yeteri kadar (yaklaşık 100-150mb) boş alan olmaması,
 2. İnternet hızının çok yavaş olması (internet hızını bu siteden kontrol edebilirsiniz),
 3. Telefonun hızının çok yavaş olması,
 4. Sizin indirme işlemine başladığınız zaman site çökmüş olabilir (nadir görülen birşey)

Soru: whatsapp aero apk indirdim ve yüklemek için üzerine tıkladım. Bir süre sonra ‘uygulama yüklenmedi’ yazısı geldi. Yükleye bilmek için ne yapmalıyım?

Cevap: Bu soru da en çok sorulan sorulardan biridir diyebilirim. ‘uygulama yüklenmedi’ hatasının birkaç nedeni olabilir. Bu nedenlerin bazılarını aşağıya yazıyorum (eğer işe yaramazsa telefon teknisyenine başvurun).

 1. Telefonunuzun hafızasında en az 50-100mb boş alan olduğundan emin olun.
 2. Eğer com.wa paketini indirdiyseniz, resmi WhatsApp‘ı kaldırdığınızdan emin olun.
 3. Uygulamayı yüklerken Bilinmeyen Kaynaklar’dan gelen (eğer geldiyse) izin isteğini açtığınızdan emin olun.

Soru: Google’da WhatsApp Aero diye arattığımda birçok website geliyor. Bazı sitelerde WhatsApp Aero sürümü farklı görünüyor. Mesela birkaç sitede sürüm v21.4 görünüyor ama sizin sitede v9.35. Hangisinin gerçek WhastApp Aero olduğunu nasıl anlarız?

Cevap: Maalesef hangisinin gerçek olduğunu yalnız indirdiğinizde anlayacaksınız. Ama size şunu söyleye bilirim ki, bazı siteler kendi reytingini arttırmak için bu yola başvuruyorlar. Mesela siz google‘da arattığınızda en yüksek sürüm hangisi ise o dikkatinizi çeker ve onu indirirsiniz. Ama aslında bu yalandan başka birşey değildir. WhatsApp Aero‘yu ilk defa hangi siteden indirdiyseniz, yeni sürümü de o siteden indirin. Çünü yalnış bir mod yüklerseniz mesajlarınız sonsuzadek silinebilir.

Soru: Mesajlar geç geliyor. Bunu nasıl düzelte bilirim?

Cevap: Bunun başlıca sebebi gizlilik ayarlarından açmış olduğunuz ‘mavi tiki gizle’ veya ‘ikinci tiki gizle’ ayalarıdır. Onları kapatırsanız düzelecektir. Ayrıca telefonda ‘enerji tasarrufu‘ modunun açık olması da mesajların gecikmesine neden olabilir.

Soru: WhatsApp Aero‘yu kurdum. Neden kişilerim gözükmüyor? Ve media mesajlarını açamıyorum. Sadece telefon numaraları gözüküyor. Bunu nasıl düzelte bilirim?

Cevap: Uygulamayı kurduktan sonra bazı izinleri açmanız gerekiyor. Zaten uygulamayı kullanmaya başladığınızda kendisi sizden bazı izinleri soruyor. O izinleri açmalısınız. Eğer manuel olarak açmak zorunda kaldıysanız, bu şekilde açın: Telefon ayarları / Uygulamalar / WhatsApp / İzinler-den, tüm izinleri açın (kendi isteğinize göre bazılarını kapalı da bıraka bilirsiniz).

“WhatsApp Aero İndir v9.82” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba kolay gelsin. Son güncellemeden sonraki 5 Ekim gibi bir tarihten sonra wp areo uygulamasını kullanamadım tekrar yükledim ve girmeye çalıştım fakat olay uygulamasındaki wp e yönlendiriyor yardım edebilir misiniz?

  Yanıtla

Yorum yapın