WhatsApp Aero İndir v9.45

WhatsApp Aero İndir adlı bu yazıda sizlere WhatsApp Messenger-ın farklı özelliklerle donatılmış bir sürümünden bahsedeceğim. Mod WhatsApp kullanıcıları durmadan artıyor. Bunun sebebi mod uygulamaların kullanıcılara farklı özellikler sunmasıdır.

Bildiğiniz üzere google-da arattığınızda birçok mod uygulamalar görebiliriz. Bu uygulamalardan biri de WhatsApp Aero’dur. Şimdiden belirtmem gerekiyor ki, WhatsApp Aero yalnız Android cihazlara yüklenebilir.

Merak etmeyin WhatsApp Aero indir -mek, kurmak ve kullanmak için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur. Sayfanın bir az aşağı kısmında yazmış olduğum whatsapp aero indir ve kur adlı talimatı izleyerek sitemizden whatsapp aero apk indir -e bilirsiniz.

Sitemizde birçok WhatsApp mod uygulamaları bulunmaktadır ve hepsi en son sürüme güncellenmiştir. Gelin şimdi WhatsApp Aero’nun ne olduğuna bakalım.

WhatsApp Aero nedir?

WhatsApp Aero, türk geliştirici olan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilmektedir. WhatsApp Aero, Aero Mods ailesine aittir. Aero Mods ailesine ait tüm uygulamaları Hazar Bozkurt geliştirmektedir.

WhatsApp Aero’dan başka, bu aileye ait daha iki uygulama sitemizde mevcuttur. Bu uygulamalardan biri Aero Instagram diğeri ise AeroWitter‘dır. Eğer dilerseniz bu uygulamalara da göz ata bilirsiniz.

Gelelim bu yazının asıl konusu olan WhatsApp Aero’ya. WhatsApp Aero, şimdiki zamanda FM WhatsApp ile aynı özelliklere sahiptir. Ama WhatsApp Aeronun kendine özel kullanıcıları vardırve yeteri kadar kullanıcıya sahiptir.

Eski modlardan biridir ve yeteri kadar ünlü bir uygulamadır. Eğer WhatsApp Messenger güncellemelerine ve mod özellik güncellemelerine zamanında sahip olmak istiyorsanız, WhatsApp Aero tam size göre bir uygulamadır. İsterseniz WhatsApp Aero indir -meden önce talimatları izleyelim.

WhatsApp Aero indir ve kur. TALİMATLAR:

 1. Telefonunuz Android işletim sistemli olmalıdır.
 2. Gereken minimum Android sürümü 5.1+.
 3. Telefonunuzun belleğinde en az 100mb boş alan olmalıdır.
 4. WhatsApp Aero’nun 3 paketi mevcuttur.
 5. com.wa, com.aero ve com.aerolla. com.wa resmi WhatsApp’ın yerine yüklenir (yani com.wa’yı kurmazdan önce, Play Market’ten indirilen resmi WhatsApp-ı kaldırmanız gerekir. Dikkat: Tüm mesajlarınız silinecektir). com.aero ve com.aerolla paketleri ise resmi WhatsApp ile aynı telefonda 2’ci bir numarayla kullanıla bilir.
 6. Eğer com.wa versiyonunu indirirseniz Play Store’dan indirdiğiniz WhatsApp’ı kaldırın. Diğer versiyonlarda kaldırmanıza gerek yoktur.
 7. Sayfayı bir az yukarı kaydırın ve yeşil renkli ‘İNDİR’ butonuna tıklayın ve ileri sayfada ise simge seçimi yapın. Ardından ileri sayfada dilediğiniz paketin ‘İNDİR’ butonuna tıklayın ve whatsapp aero apk indir –in.
 8. İndirdikten sonra whatsapp aero apk dosyasının üzerine tıklayıp yükleyin. Yüklenirken Bilinmeyen Kaynaklar-dan izin istenirse izin verin ve yüklemeye devam edin.

WhatsApp Aero için TEMEL ÖZELLİKLER:

 • Arayüzün renklerini veya yazı tiplerinin boyutunu kendi isteğinize göre değiştire bilirsiniz.
 • Herkesten silinen mesajları görebilirsiniz.
 • Türkçe dil seçeneği mevcuttur.
 • Durumları qalerinize indire bilirsiniz.
 • Online olan kişileri görebilirsiniz.
 • Farklı temalar yükleye bilirsiniz.
 • Son görülmenizi dondura bilirsiniz.
 • Mesajı okuduğunuzda, kişiler ve grup için mavi tiki gizleyebilirsiniz.
 • Sizi kimlerin arayabileceğine karar verebilirsiniz.
 • Durumlara baktığınızı gizleye bilirsiniz.
 • Bir mesaj yazarken, kişilerde ve grupta yazmayı gizleyebilirsiniz.
 • WhatsApp-ı uçak moduna alabilirsiniz.
 • İstediğiniz kişinin konuşmalarını gizleye bilirsiniz.

WhasApp Aero güncelleme:

WhatsApp Aero güncelleme gerekdiğinde yeniden bu sayfayı ziyaret ederek whatsapp aero yeni sürüm indir -e bilirsiniz. Güncelleme bildirimi geldiğinden birkaç saat veya birkaç gün sonra bu sayfayı yeniden ziyaret edin. Merak etmeyin, güncelleme bildirimi geldiği anda WhatsApp Aero’yu güncellemeniz şart değil. Uygulama 1-2 hafta (bazen daha uzun) daha çalışabilir.

WhatsApp Aero yeni sürümü yukarıda bulunan WhatsApp Aero indir ve kur adlı talimatı izleyerek, ilk defa indirdiğiniz gibi indireceksiniz. Indirdikten sonra whatsapp aero apk dosyasını kurun. Kurmadan önce eski sürümü kaldırmayın. Eğer kaldırırsanız mesajlarınız sonsuzadek silinebilir. Lütfen başka bir sorunuz olursa, aşağıdan yorum yaparak sormaktan çekinmeyin.

WhatsApp Aero hakkında bazı bilgiler:

Uygulama adı: WhatsApp Aero
İşletim sistemi: Android 5.1+
Simgeler: Modern ve Klasik
Dosya boyutu ve türü: Modern: 75.5mb, Klasik: 74mb / APK
Son sürüm: v9.45
Son güncelleme Tarihi: 18-Ekim-2022
Geliştirici: Hazar Bozkurt

WhatsApp Aero son sürüm v9.45’de yapılan değişiklikler:

 • Eklendi: Görüntüyü/videoyu telefon belleğine kaydetmeden önizleyin.
 • Eklendi: Görüntü/video önizlemesinden sonra kaydetme seçeneği (3 nokta > Galeriye Kaydet).
 • Eklendi: Hikaye/durum için yeniden gönderme seçeneği.
 • Eklendi: Güncelleme kutusunu devre dışı bırakma seçeneği (Aero Ayrıcalıkları > Ana Ekran > Güncelleme kutusu).
 • Eklendi: Kalp simgesi stilini değiştirme seçeneği (Aero Ayrıcalıkları > Konuşma Ekranı > ❤️ stili).
 • Eklendi: Kabarcık stilleri için Gradyan rengi ve diğer özelleştirme seçenekleri (Aero Ayrıcalıkları > Konuşma Ekranı > Baloncuk ve Keneler).
 • Eklendi: Rehberi Aero Ayrıcalıkları > Güncellemeler’e güncelle düğmesi.
 • Düzeltildi: Aero yedeklemeleri artık WhatsApp kaldırılsa bile kalacak.
 • Düzeltildi: Bazı telefonlarda mesaj zamanlayıcı sayfasındaki kilitlenme.
 • Düzeltildi: “Görüntülenen durum tostu” özelliği, bazı cihazlarda rastgele kilitleniyor.
 • İyileştirildi: Aero yedeklemeleri artık Depolama/Belgeler klasörüne taşındı.
 • İyileştirildi: Aero yedekleri artık .zip dosyası olarak oluşturuluyor.
 • İyileştirildi: Sorunları önlemek için ayarlardan “Tema” seçeneği silindi. Ana ekranda ay/güneş simgesini kullanın.
 • İyileştirildi: Aero Ayrıcalıkları > Hakkında sayfasındaki “Paket” düğmesi/metni tıklanabilir. Uygulamayı güncellerken hangi paket adını indireceğini bilmeyen kişiler için bir kısayoldur.
 • İyileştirildi: Bazı metinler güncellendi.
 • İyileştirildi: Anti-ban
 • Etkin: Gruplar halinde anketler ve oylama oluşturun.
 • Çeşitli: Diğer düzeltmeler ve iyileştirmeler.

WhatsApp Aero hakkında sık sorulan sorular ve cevapları:

Soru: WhatsApp Aero indiremiyorum. Nasıl indirebilirim?

Cevap: Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Çünki bu soruda kullanıcının hangi hatalarla karşılaştığını bilmiyorum. Ama bazı temel sebeplerini aşağıya yazıyorum.

 1. Öncelikle sayfanın yukarı kısımlarında yazmış olduğum WhatsApp Aero indir ve kur adlı talimatı okuyun.
 2. Telefonun belleğinde yeteri kadar (yaklaşık 100-150mb) boş alan olmaması,
 3. İnternet hızının çok yavaş olması (internet hızını bu siteden kontrol edebilirsiniz),
 4. Telefonun hızının çok yavaş olması,
 5. Sizin indirme işlemine başladığınız zaman site çökmüş olabilir (nadir görülen birşey)

Soru: whatsapp aero apk indirdim ve yüklemek için üzerine tıkladım. Bir süre sonra ‘uygulama yüklenmedi’ yazısı geldi. Yükleye bilmek için ne yapmalıyım?

Cevap: Bu soru da en çok sorulan sorulardan biridir diyebilirim. ‘uygulama yüklenmedi’ hatasının birkaç nedeni olabilir. Bu nedenlerin bazılarını aşağıya yazıyorum (eğer işe yaramazsa telefon teknisyenine başvurun).

 1. Telefonunuzun hafızasında en az 50-100mb boş alan olduğundan emin olun.
 2. Eğer com.wa paketini indirdiyseniz, resmi WhatsApp’ı kaldırdığınızdan emin olun.
 3. Uygulamayı yüklerken Bilinmeyen Kaynaklar’dan gelen (eğer geldiyse) izin isteğini açtığınızdan emin olun.

Soru: Google’da WhatsApp Aero diye arattığımda birçok website geliyor. Bazı sitelerde WhatsApp Aero sürümü farklı görünüyor. Mesela birkaç sitede sürüm v21.4 görünüyor ama sizin sitede v9.35. Hangisinin gerçek WhastApp Aero olduğunu nasıl anlarız?

Cevap: Maalesef hangisinin gerçek olduğunu yalnız indirdiğinizde anlayacaksınız. Ama size şunu söyleye bilirim ki, bazı siteler kendi reytingini arttırmak için bu yola başvuruyorlar. Mesela siz google’da arattığınızda en yüksek sürüm hangisi ise o dikkatinizi çeker ve onu indirirsiniz. Ama aslında bu yalandan başka birşey değildir. WhatsApp Aero’yu ilk defa hangi siteden indirdiyseniz, yeni sürümü de o siteden indirin. Çünü yalnış bir mod yüklerseniz mesajlarınız sonsuzadek silinebilir.

Soru: Mesajlar geç geliyor. Bunu nasıl düzelte bilirim?

Cevap: Bunun başlıca sebebi gizlilik ayarlarından açmış olduğunuz ‘mavi tiki gizle’ veya ‘ikinci tiki gizle’ ayalarıdır. Onları kapatırsanız düzelecektir. Ayrıca telefonda ‘enerji tasarrufu’ modunun açık olması da mesajların gecikmesine neden olabilir.

Soru: WhatsApp Aero’yu kurdum. Neden kişilerim gözükmüyor? Ve media mesajlarını açamıyorum. Sadece telefon numaraları gözüküyor. Bunu nasıl düzelte bilirim?

Cevap: Uygulamayı kurduktan sonra bazı izinleri açmanız gerekiyor. Zaten uygulamayı kullanmaya başladığınızda kendisi sizden bazı izinleri soruyor. O izinleri açmalısınız. Eğer manuel olarak açmak zorunda kaldıysanız, bu şekilde açın: Telefon ayarları / Uygulamalar / WhatsApp / İzinler-den, tüm izinleri açın (kendi isteğinize göre bazılarını kapalı da bıraka bilirsiniz).

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir