WhatsApp Plus İndir v17.57

WhatsApp Plus İndir adlı bu yazıda sizlere WhatsApp Plus’ı nasıl indirip, nasıl yükleye bileceğinizden bahsedeceğim. Eğer özellikleri ve WhatsApp Plus indirme hakkında olan bilgileri atlamak istiyorsanız sayfayı aşağı kaydırıp, yeşil renkli whatsapp plus indir butonuna tıklayarak, ileri sayfada ise yeniden ‘İNDİR’ butonuna tıklayarak, whatsapp plus apk indirip, yükleye bilirsiniz.

DİKKAT: Eğer WhatsApp Plus’ı telefonunuzda bulunan resmi WhatsApp’ın yerine kullanmak istiyorsanız, öncelile onu kaldırmanız gerekiyor (tüm mesajlarınız silinecektir). Yok eğer ikinci bir numaranız için WhatsApp Plus indirmek istiyorsanız, telefonunuzda olan resmi WhatsApp’ı kaldırmanıza gerek yoktur.

Yalnız WhatsApp Plus’ı değil, onunla tamamen aynı özellikleri içeren GB WhatsApp veya OG WhatsApp‘ı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirmeden önce, WhatsApp Plus indir ve yükle adlı talimatı okumanızı tavsiye ederim.

WhatsApp Plus Nedir?

Bildiğiniz üzere WhatsApp Messenger’ın birçok geliştirilmiş mod sürümü vardır. Bu mod sürümler resmi WhatsApp’tan birçok farklı özellikleri ile farklılık gösteriyor.

Bunlardan biri de WhatsApp Plus’dır. WhatsApp Plus’ın en eski mod olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. WhatsApp Plus’tan sonra diğer mod uygulamalar da piyasada yer almaya başladı. Mesela YO WhatsApp veya FM WhatsApp gibi birçok mod geliştirildi.

Bu modlar arasında pekte fark olduğunu söyleyemem hemen-hemen aynı özellikleri içeriyorlar. WhatsApp Plus, Play Market’te yoktur. Bunun sebebi Meta şirketi tarafından yasadışı olarak tanınmasıdır.

WhatsApp Plus’ı yalnız güvenilir bir siteden apk dosyası olarak indirmeniz gerekiyor. İndirmek için sayfayı aşağı kaydırıp, yeşil renkli whatsapp plus indir butonuna tıklayarak, ileri sayfada ise ‘İNDİR’ butonuna tıklayarak, whatsapp plus apk dosyasını indirebilirsiniz.

WhatsApp Plus indirme ve yükleme:

İndir:

 1. İndirmeden önce şunlara dikkat edin:
 2. Telefonunuz Android işletim sistemli olmalıdır,
 3. Android sürümü en az 5.1 ve üzeri olmalıdır,
 4. Telefonunuzun hafızasında en az 150-200mb boş alan olmalıdır,
 5. Resmi WhatsApp’ı kaldırmalısınız (tüm mesajlarınız silinecektir)

Yükle:

 1. whatsapp plus apk dosyasını indirdikten sonra, telefonunuzun ‘Dosyalar’ kısmında ‘Download’ klasörüne gidin
 2. Klasörde whatsapp plus apk dosyasını bulup üzerine tıklayın ve kurun.
 3. Uygulama kurulurken ekrana Bilinmeyen Kaynaklar’dan bildirim gelirse, bildirimde bulunan Ayarlar’a tıklayın ve izini açıp telefonda Geri düğmesine tıklayın. Böylece yükleme devam edecektir.
 4. Herşey yolunda gittiyse, WhatsApp Plus hazır demektir.
 5. Uygulamayı açın ve telefon numaranızla kaydolun.
 6. Artık WhatsApp Plus’ın tüm özelliklerinden yararlana bilirsiniz.

Eğer sorularınız olursa aşağı kısımdan yorum yaparak sormaktan çekinmeyin.

Neden WhatsApp Plus?

WhatsApp Plus, birçok kullanıcı için resmi WhatsApp’tan farklı özellikler içerdiği için tercih ediliyor. Size WhatsApp Plus’ı tercih eden kullanıcıların hiç de az olmadığını söyleyebilirim. Peki bu kullanıcılar neden WhatsApp Plus’ı tercih ediyor?

Bunun başlıca sebebi kullanıcıların farklı özellikleri keşfederek, günlük hayatımızda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Messenger’ı daha kullanışlı ve eğlenceli bir hale getirmek olduğunu düşünüyorum. Hadi WhatsApp Plus’ın en çok sevilen özelliklerine bir göz atalım.

WhatsApp Plus’ın bazı özellikleri:

 • Son görülmenizi dondurun
 • İstediğiniz kişinin konuşmasını gizleyin
 • İnternette neler olduğunu görün
 • Tek bir tıklama ile durumları galeriye indirin
 • Mavi çizgiyi ve ikinci satırı gizle
 • WhatsApp’ı uçak moduna alın
 • Otomatik yanıt gönder
 • Bir kez görüntülenen mesajların sınırsız görüntülenmesi
 • Sizi kimin arayabileceğine karar verin
 • Gördüğünüz durumları gizleyin
 • Silinen mesajları ve durumları görüntüleyin
 • Farklı temalar kullanma

Ve birçok farklı özellik…

WhatsApp Plus nasıl güncellenir?

WhatsApp Plus ve diğer WhatsApp modlarında güncellemek gerektiğinde ekrana bildirim gönderilir. Bu bildirimi gördüğünüzde telaşlanmanıza gerek yoktur. Çünki bildirim geldiği günden itibaren en az 15 gün daha uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bildirim geldiğinden 1-2 gün sonra bu sayfayı yeniden ziyaret ederek yeni sürümü indirebilirsiniz. Yeni sürümü indirirken eski sürümü kaldırmanıza gerek yoktur. İndirdikten sonra ilk yüklediğiniz gibi yeniden Download klasörüne giderek whatsapp plus apk dosyasını bulup üzerine tılayarak eski sürümü güncelleye bilirsiniz.

Ayrıca sizi Telegram kanalıma da bekliyorum.

WhatsApp Plus son sürüm v17.57’de yapılan değişiklikler:

Düzeltildi: Sürüm Süresi Doldu.

Sıkça sorulan sorular ve cevapları:

Soru: WhatsApp Plus indiremiyorum. Nasıl indirebilirim?

Cevap: Yukarıda bahsettiğimiz gibi whatsapp plus apk indirmek için ‘İNDİR’ butonuna tıklayın (reklam açılırsa reklamı kapatın). Ardından indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. O sayfada tekrar ‘İNDİR’ butonuna tıklayın ve whatsapp plus apk indirin. İndirme gerçekleşmezse telefonunuzun hafızasında boş alan olup olmadığını ve internet hızınızın kalitesini kontrol edin. İnternetin hızını fast.com sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Soru: whatsapp plus apk indirdim fakat tıkladığımda ‘uygulama yüklenmedi’ diyor. Uygulamayı nasıl kura bilirim?

Cevap: Uygulama yüklenmezse, önce telefon hafızasında yeterli (yaklaşık 100mb) boş alan olup olmadığını kontrol edin. Boş alan varsa normal WhatsApp uygulamasını kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Kaldırdıysanız, telefonunuzun Android sürümünü kontrol edin (kontrol etmek için: Ayarlar / Telefon hakkında / Android sürümü bölümüne bakın). En az 5.0 olmalıdır. Şu ana kadar her şey yolundaysa whatsapp plus apk dosyasını kurarken Bilinmeyen Kaynaklar iznini açmamış olabilirsiniz. Yukarıda yazılan whatsapp plus indirme talimatlarında bundan bahsetmiştim.

Soru: WhatsApp Plus’ı indirirsem normal WhatsApp mesajlarım silinir mi?

Cevap: Evet, mesajlarınız silinecek. Ancak telefonunuz Android 6-10 sürümü arasındaysa mesajlarınızı Plus’a getirebilirsiniz. Ancak bu yöntemi hiçbir durumda garanti etmiyorum. Mesajlarınızın silinmesi (herhangi bir aşamada veya telefonunuzdaki herhangi bir arıza nedeniyle hata yaparsanız) tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Çok önemli mesajlarınız varsa bunu yapmanızı tavsiye etmiyorum. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıya yazıyorum.

 1. Öncelikle WhatsApp’a giriş yapın ve mesajlarınızı yedekleyin (WhatsApp Ayarları / Sohbetler / Sohbet yedeği’ne tıklayın).
 2. Ardından telefonda Klasörler / Dosyalar’a gidin. Orada WhatsApp adlı bir klasör göreceksiniz. Adını herhangi bir şekilde değiştirin (örneğin, WhatsApp1. İstediğinizi yazabilirsiniz).
 3. Şimdi normal WhastApp’i telefonunuzdan kaldırın.
 4. Ardından yukarıdaki indirme talimatlarında anlatıldığı gibi whatsapp plus apk indirip kurun.
 5. Kaydolduğunuzda, bir geri yükleme düğmesi görünecektir, mesajlarınızı geri yüklemek için bu düğmeye tıklayın.

Soru: WhatsApp Plus güncellemesiyle ilgili bir bildirim alıyorum ve bildirimdeki ‘yeni sürümü indir’ düğmesine tıklıyorum. Ancak yönlendirilen siteden indiremiyorum. Nasıl indirebilirim?

WhatsApp Plus’taki (ve diğer modlardaki) güncelleme bildiriminden yeni sürümü indirmeniz şart değildir. Yeni sürümü diğer (güvenilir) sitelerden ve sitemizden her zaman kolayca indirebilirsiniz.

Soru: WhatsApp Plus ve diğer modlar arasındaki farklar nelerdir?

Cevap: Son yıllardaki tüm modların tam olarak olmasa da özellik olarak hemen hemen aynı olduğunu size kesin olarak söyleyebilirim. Sadece küçük farklar görebilirsiniz. Ancak, daha hızlı WhatsApp Messenger güncellemelerine veya mod güncellemelerine sahip olmak istiyorsanız, Fouad WhatsApp‘ı indirin. Ayrıca, belki birisi size bende öyle bir WhatsApp modu var ki ‘profilimi kimlerin görüntülediğini görebiliyorum’ diyebilir. Bu tür bilgilere asla kanmayın. Şu anda bu tür bilgilerin herhangi bir uygulama veya web sitesi ile görüntülenmesi mümkün değildir.

Soru: WhatsApp Plus kurduktan sonra siteden indirdiğimiz whatsapp plus apk dosyasını silebilir miyiz?

Cevap: Evet, telefonunuzun hafızasında yer kaplamaması için silebilirsiniz. WhatsApp Plus zaten yüklüyse bu dosyaya gerek yoktur. Ancak yeni bir sürüm çıkana kadar bu dosyaya ihtiyacınız olabilir. Örneğin: Birisi sizden bu WhatsApp’ı isterse, onlara bu dosyayı gönderebilirsiniz (bluetooth, wifi-direct, WhatsApp vb. ile). Gönderdiğiniz kişi kolayca üzerine tıklayıp indirebilir. Veya WhatsApp Plus’ı kendiniz kaldırırsanız, o dosyaya tıklayıp yeniden yükleyebilirsiniz. Siteden tekrar indirmenize gerek kalmaz.

Yorum yapın